Dobra-TV - nowoczesne forum o telewizji

Naziemna telewizja cyfrowa

Ogłoszenie

Tutaj dowiesz się więcej o hitach filmowych!

#1 2010-09-25 10:08:24

 Goro Gondo

Admin

23746372
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 926
Punktów :   

Jurassic Park

Znana i lubiana seria filmów przygodowych. Wypowiadajcie się .

Offline

#2 2010-10-09 20:14:18

 raaf21

Maxi VIP

116275
Skąd: kutno
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 360
Punktów :   

Re: Jurassic Park

bez wątpienia pierwsza część najlepsza:D
ale obojętnie, która część leci to i tak oglądam..

Offline

#3 2010-10-09 22:05:19

 Goro Gondo

Admin

23746372
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 926
Punktów :   

Re: Jurassic Park

Ja też. Jedynki ŻADNA część nie przebije.

Offline

#4 2012-04-16 20:20:28

 Goro Gondo

Admin

23746372
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 926
Punktów :   

Re: Jurassic Park

Wypowiadałem się tu kawałek temu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i ja także się zmieniłem. Odświeżyłem sobię serię i nabyłem od ITI Jurassic Park: Zaginiony Świat.

Jurassic Park - Pierwszy i najlepszy film z serii. To pierwszy film po Terminatorze 2, w którym na taką skalę użyto efektów komputerowych. Według mnie to najlepsze efekty komputerowe jakich kiedykolwiek użyto. No może jeszcze Titanic miał w miarę niezłe. Park Jurajski to przemyślany i mądry film. Nie ma bzdur scenariuszowych, a cała historia jest inteligentnie zaprezentowana. Muzykę komponował John Williams, stworzył jeden z najlepszych i najbardziej charakterystycznych sonudtracków filmowych. Cała ścieżka dźwiękowa jest wspaniała i bez niej film nie był by już taki dobry. Mi się kojarzyła z Gwiezdnymi Wojnami, nie ma podobieństw, ale mimo wszystko w tym samym stylu (?) są. Mniejsza o to. Bardzo dobra gra aktorska dopełnia wspaniałości tego filmu. Klimat jest niesamowity, plenery też - piękna wyspa, dżungla lub jakieś magazyny. Akcji nie jest tak dużo jak w sequelach, ale są starannie przygotowane i bardzo realne. Produkcja jest niesamowicie ciekawa i dostarcza dużo emocji i rozrywki. 8/10

Jurassic Park: The Lost World - Pierwsza kontynuacja Parku Jurajskiego nie jest  już tak dobra. Zmieniono nieco konwencje - to czysta przygodówka, bez żadnego przesłania, czy większego sensu fabularnego. Ot, grupa naukowców i myśliwych jest uwięziona na wyspie dinozaurów. Zwiększono ilości akcji i powtórzono te z jedynki. Więc mamy atak tym razem dwóch tyranozaurów, które zamiast samochodu osobowego atakują ciężarówkę i zrzucają ją w przepaść (w jedynce było drzewo). W Parku Jurajskim 2 jest już parę bzdetów - kilkunastoletnia dziewczynka ( na siłę wpleciona do fabuły, żeby zastąpić wnuki Hammonda z jedynki) pokonuje w akrobatyczny sposób raptora, a całe ich stado nie może złapać Malcolma. Efekty specjalne mimo, że robią niesamowite wrażenie to według mnie nie są tak doskonałe jak w pierwszym Jurassic Parku. Ale sceny w San Diego to prawdziwa perełka i jedne z najciekawszych scen w historii kina. Muzyka również bardzo dobra, minimalnie ustępuje poprzedniej. Akcji jest masę, cały czas coś się dzieje i jest dynamicznie. Nie da się nudzić. Bardzo przyjemnie się ogląda, mimo paru głupot - 6/10.

Jurassic Park III -  Film wyraźne nastawienie na zysk i komercję, konwencja bardziej familijna, jak w Jumanji. Mniej brutalności, wyeksponowany wątek rodzinny i wiele bzdur scenariuszowych. Film skrócono w porównaniu do dwóch poprzednich. Krótszy wstęp i od razu przeskok do właściwej akcji. Nawet mam wrażenie, za  szybko się wszystko dzieje i nie ma tego budowania klimatu, jak w 1 i 2.  Efekty specjalne również gorsze, tu wyraźnie widać, że bestie są komputerowe. Jedynie Spinozaur, wylansowany właśnie przez ten film jest naprawdę solidnie wykonany i może poszczególne zbliżenia raptorów. Akcji jest dużo, ale są przesadzone- velociraptory nie atakują ludzi bo ci dają im jakieś sygnały komorą rezonansową, pterodaktyle, nie zabijają Billego i nawet go bardziej nie ranią. Z kolei telefon satelitarny słychać z dużej odległości z wnętrza Spinozaura. Ten sam telefon ma super baterię, która trzyma szmat czasu. Akorstwo niezłe, ale nie powala. O muzyce mam to samo zdanie. Znów świetne plenery ratują całość. Miło się ogląda, ale trochę naiwnie i głupio. 7/10

http://imageshack.us/photo/my-images/26 … 0444v.jpg/

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Glory Luxe